RCT – ROLLER CORE TRAINING

Unikátní komplexně pojatý koncept využívající různé velikosti pěnových a dutých válců, jejichž cílem je kvalitně aktivovat hluboký stabilizační systém, rozvíjet rovnováhu, zlepšit koordinaci pohybu a polohy těla, mobilizovat páteř, zlepšit její flexibilitu a podpořit zdravý psychomotorický vývoj.

 

Válce slouží k protahování i posilování. Koncept využívá válců též v oblasti tzv. myofasciálního uvolňování, kde se za pomocí válců provádí efektivní automasáž, která má za následek ovlivnění svalů, spoušťových bodů (trigger points) a fascií, napomáhá odstranění odpadů z metabolických procesů, zmírnění bolesti a ztuhlosti svalů.

 

Cvičení s válci napomáhá zlepšit prokrvení, prohřátí svalů a následnou relaxaci. Odborný kurz RCT vás naučí používat různé typy, velikosti a průměry válců podle lokality a efektu použití a ovlivňovat spoušťové body, tzv. trigger points speciálně vyvinutými míčky pro tento druh terapie.

Cíl rollingu a cvičení na válcích

Válce jsou prakticky jednou z nejuniverzálnějších cvičebních pomůcek, jejich využití je v oblasti protahovacích a posilovacích cvičení jejichž cílem je kvalitně aktivovat hluboký stabilizační systém, zlepšit a podporovat rovnováhu, stabilitu, koordinaci pohybu, zdokonalovat psychomotorické dovednosti a vytvářet kvalitní trénink fasciální sítě a regulovat aktivitu spoušťových bodů. Pěnový válec je též vhodný pro techniky a rolování při myofasciálních automasážích. Využívá se ve fyzioterapii, rehabilitaci, fitness a při kondičním cvičení.

V prvních fázích cvičení doporučujeme vždy hladké válce, neboť válce s výstupky jsou určené spíše pro trénované jedince s určitou schopností koordinace a tělesnou kondicí.
Pokud je hluboký stabilizační systém oslabený dochází k přebírání funkce silnými svaly povrchovými. Vzniká tak přetěžování, snižuje se stabilita páteře, díky tomu se následně zhoršuje držení těla. Mohou nastat problémy nejen s pohybovým aparátem, ale např. i s dýcháním atd.

Roller core training - ohlasy

Kontakty:

Petr Maroušek DiS., PT, CTI
gsm: +420 721 820 646

Vlasta Henzelová
gsm: +420 603 921 159

e-mail: satema@satema.cz

Lékařský dům, 1. patro
Říčanská 1177
252 42 Jesenice